En hårfärgskollektion som ger en härlig glans och lyster och med en lång hållbarhet. Målet under utvecklings arbetet har varit att i största möjliga mån minska kemiska tillsatser och istället använda naturliga ämnen. Resultatet blir en modern, lättarbetat färg du snabbt kommer att bli beroende av.
REF Color System
Aloe Vera – Aloe Barbadensis - Ger REF Color många positiva egenskaper, såsom mjukgörande ,vårdande, dämpar eller eliminerar eventuell klåda och bakterier. Dessutom ger det en skön krämig färg massa att arbeta med.
Anti Aging - Thermus Thermophilius – En Anti - Oxidant som skyddar mot skador som orsakas av UV strålning , och gynnar uppbyggnaden av Ceramider som bromsar hårets och hårbottens åldrande.
Låg ammoniak halt - Vi använder en mycket mild ammoniak (30BE) och vi kan därmed sänka snitt värdet betydligt lägre än de flesta andra märken på marknaden i dag
Lätt att använda - blanda 1 del färg med 1,5 delar peroxide och du får ut mycket färg massa på varje blandning, ett enkelt färg nummer system som följer den internationella ICC kodningen.
Oslagbart pris – Vi har en av marknadens lägsta priser när vi jmf i färdig blandad färg massa , lågt pris på våra 100ml tuber och vår peroxid- men ändå hög kvalitet på färgen och därmed även på resultatet
EXTRA FAKTA
För mer information, vänligen ring 08 - 732 36 00 eller besök
www.gronbergpartners.se
Artikel inte betygsatt ann - Klicka på det antal stjärnor du tycker att artikeln borde ha
Tipsa en vän Kommentar / Betyg