ghd lanserar den ultimata lyxjulklappen: den mest exklusiva stylern någonsin i ett sofistikerat gåvoset. Midnight Collection innehåller allt den moderna kvinnan behöver! Med sin eleganta design och mjuka, avrundade plattor med en fantastisk blank finsh så glider Gold Classic Styler genom håret och lämnar ett ultrablanktresultat. Gold Classic Styler är den hittils mest exklusiva stylern som ghd har lanserat.
De nya gyllene plattorna är alltså inte bara vackra att se på, utan de förvandlar även håret till perfektion. Oavsett om man vill ha stora, förföriska lockar eller spikrakt blankt hår, hjälper den avrundade designen dig att uppnå precis den stilen du önskar.
Midnight Collection är perfekt till höst- och vintersäsongen 2010, då dekadenta dekorationer och ”Baroque and Roll”-stilen dominerade catwalken hos Jean Paul Gaultier, och svart och guld var huvudfärgerna vid Célines visning.
Den exklusiva Midnight Collection är förpackad i en vacker ask med förföriska detaljer i svart och guld samt innehåller:
• Gold Classic styler
• Värmeresistent matte i svart och guld – effektivt skydd för känsliga underlag
• Styling-clips – ovärdeliga stylingverktyg
• Ett svart brokadeetui med vackra utsmyckningar – för förvaring av dina styling-verktyg
• En resehårfön i svart och guld – liten och elegant, så du kan trolla med lockarna, oavsett var du är
• Spegel med gulddekoration – så att du kan njuta av din nya look!
För ytterligare information besök vänligen www.ghdhair.com/se/
Artikel inte betygsatt ann - Klicka på det antal stjärnor du tycker att artikeln borde ha
Tipsa en vän Kommentar / Betyg